پهلو چرخشی با هالتر

پهلو-چرخشی-با-هالتر

پهلو چرخشی با هالتر که به عنوان چرخش مورب ایستاده نیز شناخته می شود، یک حرکت پویا است که عضلات کنار شکم یا پهلو ها را تمرین می دهد. همچنین انعطاف پذیری باسن و کمر شما را بهبود می بخشد و بسته به وزنی که استفاده می کنید، تا حدودی روی کمر و شانه های شما تاثیر می گذارد. گفته می شود، تمرکز باید روی هسته شما باشد.

ویژگی های حرکت پهلو چرخشی با هالتر

نام حرکت: پهلو چرخشی با هالتر
نام ها دیگر: شکم روسی ایستاده
نام انگلیسی: Standing Barbell Twist
عضله هدف: شکم
عضلات کمکی:

نوع حرکت: قدرتی
مکانیزم حرکت: تک مفصلی
نوع نیرو: کششی
سطح حرکت: مبتدی
تجهیزات لازم: هالتر

پهلو-چرخشی-با-هالتر-کوچک-1
پهلو-چرخشی-با-هالتر-کوچک-2

آموزش حرکت پهلو چرخشی با هالتر

چرخش هالتر عضلات مایل (پهلو) شما را هدف قرار می دهد، ماهیچه های شکمی که از دو طرف بالاتنه شما پایین می روند. اثربخشی این تمرین بستگی به این دارد که چگونه فرم مناسب را در طول هر تکرار حفظ کنید. این تضمین می‌کند که عضلات صحیح تمام چرخش‌ها و چرخش‌های شما را انجام می‌دهند و در عین حال از استرس و آسیب‌دیدگی جلوگیری می‌کنند و نتایج تمرین شما را افزایش می‌دهند.

برای انجام صحیح این تمرین به سطح خاصی از قدرت، تعادل و هماهنگی نیاز دارد. بنابراین، ممکن است بهترین انتخاب برای مبتدیان نباشد. مبتدیان باید با تمرینات ساده تری مانند تخته پلانک، تخته کناری یا چرخش روسی شروع کنند تا قدرت مرکزی خود را افزایش دهند قبل از اینکه به تمرینات پیچیده تری مانند چرخش ایستاده هالتر بروند.

مثل همیشه، یادگیری فرم و تکنیک صحیح برای جلوگیری از آسیب بسیار مهم است. اما اگر یک مبتدی بخواهد این تمرین را امتحان کند باید زیر نظر مربی و با وزنه بسیار سبک آن را انجام دهد تا فرم درست شود. همچنین مهم است که به بدن خود گوش دهید و خیلی زود فشار نیاورید. قبل از شروع هر رژیم ورزشی جدید، همیشه ایده خوبی است که با یک متخصص تناسب اندام مشورت کنید.

1- هالتر را برداشته و بر روی عضلات کول می گزاریم. از تماس هالتر با گردن باید جلوگیری کنید.

2- بالا تنه خود را به آرامی به طرفین خود می چرخانیم. عضلات شکم را فشار دهید.

3- تا جایی که می توانید بدن خود را بچرخانید. هنگام چرخش سر خود را تکان ندهید.

عضلات درگیر پهلو چرخشی با هالتر

پهلو چرخشی با هالتر یک تمرین پیشرفته تر است که عمدتاً عضلات مایل را هدف قرار می دهد و همچنین ساعد و کمر را درگیر می کند.

عضلات-درگیر-پهلو-چرخشی-با-هالتر

عضله هدف : شکم

██ عضله کمکی : پهلو

██ عضله تثبیت کننده:

اشتباهات رایج پهلو چرخشی با هالتر

حرکات کنترل شده:
هنگام اجرای تمرین، از حرکات سریع یا تند خودداری کنید. این یک اشتباه رایج است که می‌تواند منجر به آسیب شود. در عوض، روی حرکات آهسته و کنترل شده تمرکز کنید. بالاتنه خود را به یک طرف بچرخانید، مکث کنید، سپس قبل از چرخش به سمت دیگر، به مرکز ببرید. این حرکت کنترل شده به درگیر شدن موفق عضلات پهلو شکم کمک می کند.

پایین تنه خود را ثابت نگه دارید:
یکی دیگر از اشتباهات رایج حرکت دادن باسن یا پاها در طول تمرین است. پایین تنه شما باید در طول حرکت ثابت بماند. پیچش باید از کمر شما باشد نه باسن. این اطمینان حاصل می کند که عضلات مناسب را هدف قرار می دهید و فشار غیر ضروری را بر آن وارد نمی کنید

نکات مهم پهلو چرخشی با هالتر

1- سر را ثبت نگه داشته و با چرخش به طرفین سر را چرخش ندهید.

2- عضلات شکم را همواره در طول سفت سفت نگه دارید.

3- مطمئن شوید فضای کافی برای اجرای دامنه کامل حرکت را داشته باشید.

4- حرکت را می توان با نشستن در لبه میز نیز اجرا کرد.

حرکات جایگزین پهلو چرخشی با هالتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا